ЗАХІДНА ЄВРОПА ВТРАЧАЄ УКРАЇНУ


ЗАХІД ВТРАЧАЄ УКРАЇНУ

Російський журналіст Леонід Бершидський у своїй колонці для Bloomberg View, відділу думок і коментарів інформагентства Bloomberg, натякає Заходу на те, що учасники протестів в Україні очікували від Заходу більш сильного тиску на Віктора Януковича. Більше того, вони вважають реакцію Заходу на нові драконівські закони занадто слабкою і нещирою. Втративши Україну через хитрих трюків президента Росії Володимира Путіна, Захід сьогодні знищує ілюзії тих українців, які хотіли б бачити свою країну частиною Європи.

Сотні тисяч людей, що виходять на Майдан, нікуди не йдуть і досі ненавидять Януковича. Питання тепер полягає в тому, які у них надії на зміни, якщо політичні лідери пасивні, а Захід не буде робити нічого, крім як давати заяви, що закликають до «прозорості та підзвітності». У проєвропейських протестуючих є передчуття, що Захід міг би зробити більше у політичній і фінансовій площинах, щоб наблизити до себе Україну. Наприклад, застосувати економічні санкції проти Януковича і вузького кола його бізнес-партнерів.

«НАДЗВИЧАЙНО НЕБЕЗПЕЧНО ЗАЛИШИТИ УКРАЇНІ ОДНУ»

«Україна перебуває на межі громадянської війни. Янукович поставив на ескалацію конфлікту, демонстранти перейшли до рішучих дій – і ось результат. Було б надзвичайно небезпечно залишити Україну одну. Янукович і лідери опозиції – якщо їх ще можна вважати представниками інтересів усіх демонстрантів – кидаються один в одного звинуваченнями. Без втручання ззовні вони навряд чи досягнуть компромісу. Тільки спільні дії Росії і Євросоюзу можуть попередити ескалацію насильства і сповзання України в ситуацію, яка передвіщає громадянську війну.

Це непросте завдання, якщо врахувати складний баланс інтересів, відсутність чітких цілей у політиці ЄС щодо України і, насамперед, панівне в Москві прагнення не допустити переваг іншого боку у зовнішній політиці. Однак Сирія – катастрофічний приклад того, до чого призводить викликана розбіжностями бездіяльність міжнародної співдружності. При цьому саме на прикладі Сирії стало зрозуміло, що тиск з боку Заходу – а Євросоюзу, нарешті, треба пригрозити санкціями режиму Януковича – разом з прагматичним підходом до позиції Росії здатні принести політичне рішення.

Сповзання України до межі громадянської війни не відповідає інтересам ні Росії, ні Заходу. Євросоюз повинен проявити тут дипломатичну ініціативу щодо Москви. На конференції з Сирії в Монтре і зустрічі ділової еліти в Давосі буде достатньо можливостей домовитися про те, як запобігти подальшій ескалації насильства в Україні », – зазначає в коментарі керівник відділу Східної Європи та головний редактор російської редакції DW Інго Маннтойфель.

За матеріалами Бі-Бі-Сі та Deutsche Welle

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s