Що стається з сіллю після посипання доріг


Оскільки температура замерзання солоної води нижче, ніж температура замерзання чистої води, розкидання деякої кількості солі на лід або сніг може прискорити процес танення і набагато раніше відкрити дороги для транспорту. За наявними оцінками, більше 22 мільйонів тонн солі на рік розкидається на дорогах в Сполучених Штатах – тобто близько 70 кілограмів на кожного американця.

Проте вся ця сіль потім кудись потрапляє. Після того як сіль розчиняється – розкладається на іони натрію і хлору, – вона надходить у водозливи і потрапляє в поверхневі води (струмки, озера і річки), а також у підземні води, що знаходяться у нас під ногами.

Тільки подумайте про те, як швидко сіль може викликати корозію вашого автомобіля. Не викликає подиву й те, що хлорид натрію являє собою проблему і для навколишнього середовища, тому ще в 2004 році Канада стала вважати сіль токсичним елементом і ввела нові правила її використання. У міру того як все більша частина Сполучених Штатів урбанізується і розширюються передмістя, а також у зв’язку із збільшенням кількості доріг, висипання на них все більшої кількості солі може стати причиною виникнення серйознішої проблеми.

Тривалі дослідження водойм підтверджують подібні оцінки. Група вчених з 1952 по 1998 рік проводила вивчення вмісту солі в річці Мохок (Mohawk River) в сільській місцевості штату Нью-Йорк.

При цьому було встановлено, що концентрація іонів натрію і хлору збільшилась відповідно на 130% і на 243%, а головною причиною цього виявилося посипання доріг сіллю у зв’язку з розвитком самої території. Недавнє дослідження стан одного струмка в південно-східній частині штату Нью-Йорк, що проводилося з 1986 по 2005 рік, прийшло до тих же висновків – значне збільшення кількості висипали на дороги солі є причиною змісту 91% хлориду натрію в басейнах річок.

Хлор проникає в грунт швидше, ніж натрій, тому він викликає велику стурбованість. В цілому, за існуючими оцінками, в 40% протікають по території міст річок у Сполучених Штатах рівень хлору перевищує безпечні показники, і головною причиною цього є використання солі на дорогах.

Хлор часом здатний впливати на використання людиною води, і в основному це відбувається через те, що цей елемент проникає в грунтову воду, яку ми використовуємо для пиття. Комунальні служби водопостачання дуже часто отримують скарги щодо солоного присмаку води, коли концентрація іонів хлору перевищує 250 частин на мільйон – наш смаковий поріг його відчуття. Це особливо важливе питання для тих, хто дотримується дієти з обмеженим споживанням солі.

Але в цілому приправлена ​​дорожньої сіллю питна вода не є широко поширеною проблемою – проведене в 2009 році Геологічної службою США дослідження показало, що в менш 2% зразків, взятих з джерел питної води, рівень хлору перевищив встановлені федеральні стандарти.

Забруднення, викликане дорожньої сіллю, в цілому являє собою більш серйозну проблему для навколишнього середовища, а також для живуть у ній організмів. За наявними оцінками, концентрація іонів хлору понад 800 одиниць на мільйон є шкідливою для більшості живуть у прісній воді організмів – подібного роду високий рівень впливає на те, яким чином тварини регулюють споживання солі їх організмами – і в короткий період після танення снігу заболочені території поблизу автомагістралей можуть перевищити ці рівні.

В результаті цілого ряду проведених досліджень було встановлено, що утворюються з дорожньої солі іони хлору можуть зробити негативний вплив на виживання таких ракоподібних і водоплавних, як саламандри і жаби, а також на риб, на рослини і на інші організми. Деякі дані навіть свідчать про те, що збільшення рівня хлору може прискорити вторгнення немісцевих видів рослин – в одній болотистій місцевості поряд з відрізком автомагістралі Інтерстейт 90 під назвою Massachusetts Turnpike було зафіксовано появу рослин, добре переносять засолення грунту.

У більш широкому плані збільшення концентрації солі здатне скоротити циркуляцію води в озерах і ставках (сіль впливає на щільність води), в результаті чого кисень не може проникнути в нижні шари води. Збільшення кількості солі може також вплинути на природні хімічні обміни у воді, скорочуючи її загальний живильний потенціал.

У більш вузькому масштабі дорожня сіль високої концентрації може викликати зневоднення грунту і привести до загибелі дерев, а також інших рослин поблизу доріг, що в результаті призведе до утворення пустельних за типом умов, оскільки рослинам буде вже дуже складно поглинати воду. У деяких випадках висохлі кристали солі залучають до жвавих магістралях оленів і лосів, що підвищує ймовірність їх загибелі на дорогах.

Як ми можемо запобігти загибель дерев і оленів через посипання сіллю доріг? Нещодавно в деяких місцях транспортні департаменти почали скорочувати використання солі. Обробка сіллю до снігопаду, а не після нього, не дозволить снігу і льоду щільно зчепитися з асфальтом, і таким чином очищення доріг після снігопаду стає трохи легше, а дорожні служби можуть використовувати менше солі. Змішання солі з деякою кількістю води дозволяє їй краще поширюватися, а змішання з піском або з гравієм дозволяє їй міцніше утримуватися на дорозі і покращувати таким чином зчеплення для машин.

В інших місцях муніципальна влада намагаються застосовувати альтернативні антиожеледні кошти. В останні кілька років у цих цілях, серед іншого, використовувалися добавки бурякового соку, патоки тростинного цукру і сирного розсварилися для скорочення загального впливу хлору на навколишнє середовище. Всі ці добавки не дають можливості відмовитися від використання звичайної солі, але вони здатні зіграти свою роль у скороченні загальної кількості тих речовин, які ми висипаємо на дороги.

Advertisements

About "АлМаС"

АлМаС
Опубліковано у Аналитика, Новости, правда | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s