Фашисти заволоділи лише копією Бурштинової кімнати


Побутує версія, що фашисти заволоділи лише копією Бурштинової кімнати, а справжня була надійно захована ще до початку Великої Вітчизняної війни.
Кажуть, що нібито після підписання в 1939 році Пакту про ненапад письменник Олексій Толстой запропонував Сталіну подарувати Бурштинову кімнату Гітлеру для зміцнення дружби з Німеччиною. Тим більше панелі потребували реставрації і знаходилися в жалюгідному стані … Проте «вождь народів» не пішов на цей крок. Замість цього він звелів зробити дублікат Бурштинової кімнати для Гітлера, а також її макет у натуральну величину. За 20 днів до початку війни оригінал розібрали, поклали в ящики і спустили в підвали Катерининського палацу. У залі ж встановили макет. Він-то, імовірно, і дістався гітлерівцям.

Може бути, Янтарна кімната нікуди і не зникала? І її реконструкція – всього лише містифікація, і оригінал просто витягли з підвалів і встановили на колишнє місце? Чи це все-таки копія? Так чи інакше, історія Бурштинової кімнати так і залишається однією з найбільших загадок ХХ сторіччя.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s