Примітка

Смерть існує,але тільки в нашій свідомостіВсіх нас мало не з народження привчають до думки про те, що ми рано чи пізно помремо. Але ж саме життя існує тільки в нашій свідомості, а з згасанням свідомості світ зникає … Може й, смерті як такої і немає? Таку гіпотезу недавно висунув професор Інституту регенеративної медицини в американському Університеті Уейк Форест Роберт Ланца.

Як співається у відомій пісеньці, “і якщо ви не живете, то вам і не вмирати”. Дійсно, ми дізнаємося про смерть, тільки пізнаючи світ навколо нас. А це всього лише наші суб’єктивні уявлення про реальність. Такі корифеї філософської думки, як Берклі, Юм, Кант, Ніцше, Сартр і Хайдеггер, стверджували, що ніщо не може існувати незалежно від наших свідомості і волі. Правда, матеріалісти спростовували доводи ідеалістів, але, з іншого боку, саме поняття матерії – “об’єктивна реальність, дана нам у відчуттях”, ставить під сумнів заявлену “об’єктивність”. Якщо реальність дана нам у відчуттях, то наскільки об’єктивні ці відчуття?

Отже, спираючись на праці прихильників суб’єктивного ідеалізму, а також “батьків” квантової фізики, таких як Альберт Ейнштейн, Поль Дірак і Макс Планк, професор Ланца розробив теорію биоцентризма. “Всесвіт існує тільки в нашій свідомості!” – Свідчить вона.

Іншими словами, світ навколо – це тільки те, що нам здається, а от як він улаштований насправді – це таємниця, покрита мороком. А може бути, його й немає взагалі … Єдина незаперечна реальність – це тільки наша свідомість.

За прикладами далеко ходити не треба, каже вчений. Візьмемо сприйняття людиною колірної гами. При порушенні нейронної структури мозку червоний колір, скажімо, може стати зеленим …

Для тих, кому цей довід здається недостатньо переконливим, професор описує досвід, проведений колись Юнгом. У ході дослідження пучок когерентного випромінювання направляли на непрозорий екран-ширму. У ньому були пророблені дві паралельні прорізи, довжина кожної з яких приблизно дорівнювала довжині хвилі випромінюваного світла. Позаду ширми був встановлений проекційний екран.

Виявилося, що якщо дослідники спостерігали за проходженням випромінювання, воно нагадувало кулю, проникаючу через одну з щілин. Якщо ж спостереження не велося, то пучок променів проходив через прорізи подібно хвилі. На думку Ланца, це доводить, що поведінка фотонів змінюється за допомогою людського сприйняття. Можливо, цей парадокс сучасної фізики (властивість фотонів бути одночасно часткою і хвилею) і визначає характер існування Всесвіту. А вона може складатися з безлічі паралельних світів, і наша фізична сутність – лише один з можливих варіантів.

Що ж тоді відбувається в момент кончини? Якщо фізична вмирання – поняття відносне, то можна говорити про таку собі “перезавантаження часів”, вважає Ланца. Момент вмирання “стає нев’янучим квіткою, який повертається до вічного цвітіння”, говорить він. “Ми вважаємо, що життя полягає в активності вуглецю і відповідних молекул, – додає професор. – Поки вони активні, ми живемо. Насправді смерть – це тільки те, що ми звикли розуміти під цим терміном. Все, що ми бачимо, не може існувати поза нашою свідомістю. Інакше кажучи, якщо не думати про смерть як про кінець життя, то її і не буде “.

Яким же чином ми опинимося живі, коли наше тіло помре? Справа в тому, що існує нескінченна кількість варіацій реальності, в яких ми перебуваємо в різних станах. В одній реальності ми вирушаємо у справах і потрапляємо під машину, а в іншій залишаємося вдома і з нами нічого не відбувається … Отже, життя – це вічний процес, який ніколи не закінчується. Ми вмираємо в одному “місці”, але продовжуємо жити в іншому. Ми можемо “пробудитися” в іншій реальності, нічого не пам’ятаючи про попередню “смерті”.

Простір і час – це тільки ілюзії, продовжує Ланца. Вони теж присутні тільки в нашій голові. Коли свідомість “йде”, то переривається і “зв’язок часів”, вважає учений. Ні нас – і немає нічого.

Теорія, викладена Ланца, виглядає досить заманливо для прихильників ідеї загробного життя. Адже, по суті справи, вона не суперечить тим же релігійним уявленням про те, що відбувається з душею після смерті. Таким чином, після кончини ми перейдемо в чергове “вимір” відповідно до рівня свідомості, досягнутому у попередньому “втіленні”.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s