Примітка

Війна можлива через…,Україну


В англомовній Вікіпедії   одна з найпопулярніших версій початку Третьої Світової війни – Росія почне завоювання України, НАТО вдарить по Росії. Варіант виглядає фантастикою.

Можна з величезним скепсисом ставитися до тривожного очікуванню і неврозу негативних футурологів, але кожен раз через десятиліття виявляється, що їх картина майбутнього – жалюгідна подоба того, що намальовано в Генштабі провідних держав. Наприклад, саме так вийшло з барвистим описом англійської Генштабу, як проходитиме Третя світова війна. Але про це плані нижче, а поки – про найпопулярнішою версією причин і ходу Третьої світової, описаної в англомовній Вікі.

«Колишній агент КДБ Володимир Путін, який став президентом Росії, мріяв про повернення Росії статусу світової держави. Перший раз він почав створення антиамериканської коаліції в 2003 році, разом з союзниками, лідерами Німеччини та Франції Шредером і Шираком. З цією коаліцією у нього нічого не вийшло, і він вирішив відтворити СРСР у вигляді Євразійського союзу, і навіть розширити його, включивши туди держави з «осі зла».

Усередині Росії Путін теж почав відновлення СРСР, влаштувавши репресії проти лівих, мусульман-сунітів і гомосексуалістів.

Спочатку Обама вирішив помиритися з Росією, стверджуючи, що колишня зовнішня політика була помилкою Буша. Однак «арабська весна» показала, що Америка не має наміру відкинути свою агресивну політику щодо країн, які не йде по шляху неолібералізму. Путін злякався, що і з Росією американці надійдуть також, як вчинили з Лівією чи Єгиптом. Путін вирішив попередити удар Заходу по своїй країні.

А тепер коротка хронологія розвитку Третьої світової війни:

Лютий 7-23: Зимові Олімпійські ігри відбудуться в Сочі. Під час цього заходу світ отримує повне уявлення про путінської Росії.

13 березня: Білорусія заявляє про входження до складу Росії. Багато в шоці від цього кроку. Росія і Білорусія були близькими союзниками і намагалися сформувати «Союзна держава», але майже ніхто не очікував повномасштабної анексії.

20 травня: Володимир Путін погрожує розпочати друге вторгнення до Грузії, якщо та буде проти референдумів в Південній Осетії і Абхазії про їх статус.

28 травня: Барак Обама оголошує, що погрози Путіна неприйнятні і загрожує вжити відповідні заходи військового плану, якщо Путін вторгнеться до Грузії.

12 вересня: Путін знову погрожує Грузії, і на цей раз дає крайній термін для референдуму – 1 жовтня.

13 вересня: Обама піднімає червоний телефон в Овальному кабінеті і закликає Путіна схаменутися. Він просить скликати конференцію в Санкт-Петербурзі для обговорення кризи на Кавказі. Путін приймає предложаніе.

Вересень 22-30: Обама, прем’єр-міністр Великобританії Девід Кемерон, президент Франції Франсуа Олланд, канцлер Німеччини Ангела Меркель, президент Китаю Сі Цзіньпін і іранський верховний лідер Алі Хаменеї зустрічаються з Путіним у Санкт-Петербурзі для обговорення кризи. Зрештою, вони всі погоджуються з проведенням референдуму в Південній Осетії і Абхазії.

1 жовтня: Південна Осетія і Абхазія голосують за приєднання до Росії.

4 листопада: Проміжні вибори в США. Республіканці отримують кваліфіковану більшість в Палаті представників і незначну більшість у Сенаті.

7 листопада: посол Росії в Польщі Володимир Гринін убитий активістом, протестувальникам проти порушення прав геїв в Росії. Цього ж дня відбувається замах на Путіна, і він ледве виживає. Вбивство посла Гринина і замах на Путіна провокує масові заворушення в Москві, інспіровані радикальною опозицією. Заворушення відбуваються і в інших містах Росії.

8-10 листопада: Заворушення тривають. Путіна в ці дні ніхто не бачив і не чув, що породжує хвилю чуток про його смерть. Зрештою, заворушення придушені, в ході їх розгону загинули 873 людини, більше 90 тисяч людей заарештовано.

11 листопада: Путін робить своє перше публічний виступ після замаху. Він оголошує про введення воєнного стану, забороняє ліві і ліберальні партії, щоб «зберегти єдність країни і безпеку. Він стверджує, що «безпорядки насправді це підступи Заходу, і Росія виграла цю війну у нього».

6 грудня: міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський каже міністр закордонних справ Росії Олександру Яковенко, що Польща визнає Східну Азію в якості ексклюзивної сфери впливу Росії.

31 грудня: Американські війська йдуть з Афганістану.

2015

1 січня: Сформовано Євразійський союз. До нього увійшли Молдавія, Вірменія, Азербайджан, Казахстан, Узбекистан, Таджикистан і Киргизстан. Західні ЗМІ дають йому назву «Новий Радянський Союз».

23 січня: У США з’являється витік про те, що Росія планувала вторгнутися до Латвії в лютому 2015-го. Ця інформація призводить до істотної зміни політики США щодо Росії.

27 січня: Володимир Путін віддає наказ про двократне збільшення ВМФ Росії до 2020 року.

6 лютого: президент Обама нагадує Путіну, що згідно статті V Статуту НАТО якщо Росія спробує розширити свій вплив на Східну Європу, то США будуть змушені застосувати військову силу.

26 лютого: Президентські вибори проводяться на Україні. Жоден з кандидатів не набере абсолютної більшості голосів, і в другий тур виходять Віктор Янукович і анти-російський опозиційний кандидат Віталій Кличко.

14 березня: Росія об’єднує території Північної Осетії і Південної Осетії, щоб сформувати маріонетковий держава під назвою просто «Осетія». Строй в Осетії визначається як «православна теократія», і там відразу переходять до боротьби проти геїв, мусульман-сунітів і комуністів. США відмовляються визнавати Осетію.

15 березня: Росія окупує Грузію в порушення Договору Санкт-Петербурга. Грузія стає маріонетковим державою Росії.

17 березня: Президент Обама проводить екстрене спільне засідання Конгресу, і заявляє, що США будуть тепер проводити політику абсолютної нетерпимості щодо агресії Росії.

18 березня: Росія і Туреччина фактично перебувають у стані війни, коли турецькі військові кораблі відкрили вогонь по російським військовим кораблям в Чорному морі. Туреччина стверджує, що була змушена піти на цей крок, перехопивши сигнал від російських кораблів, що ті отримали наказ почати блокаду Східного Середземномор’я, щоб запобігти поставки американської зброї сирійським бойовикам.

19 березня: Проходить другий тур виборів на Україні, і Кличко оголошений переможцем. Росія відмовляється визнати результати.

20 березня: Росія оголошує, що якщо Кличко буде приведений до присяги, Росія буде змушена заявити претензії на косу Тузла в Керченській протоці і Сарич. Починається екстрений саміт НАТО в Брюсселі. На запит Туреччини надати їй військову допомогу проти Росії НАТО відмовив. Це стало початком розриву Туреччини та НАТО.

21 березня: Путін скликає спеціальну сесію Думи. Він повторює свої претензії на Тузлу і Сарич, а також оголошує, що якщо Кличко буде приведений до присяги, то Росія вийде з російсько-українського договору про військово-морській базі в Севастополі, з газового договору 2010 року і з договору про мир і дружбу 1997 року.

23 березня: Росія і Єгипет підписали військовий договір про альянс двох країн. Президент Путін суворо попереджає ворогів Єгипту і заявляє, що напад на Єгипет розглядатиметься як напад на Росію.

25 березня: осетинські сили атакують курдських мусульманських біженців, що прибувають до Азербайджану. Аль-Каїда оголошує війну Осетії.

27 березня: У Пакистані здійснений переворот. До влади приходить прозахідний Імран Хан, він оголошує про дерадікалізаціі країни і поліпшення відносин із Заходом. Він також перешкоджає операціями Аль-Каїди в Росії.

31 березня: НАТО заявляє, що він буде гарантувати захист суверенітету України.

2 квітня: Сирійська громадянська війна закінчується перемогою повстанців. Новий уряд рве всі зв’язки з Росією.

5 квітня: Іранський уряд повалено Партією зелених (шиїтських радикалів).

11 квітня: Туреччина залишає НАТО.

14 квітня: Осетинські сили погоджуються на припинення вогню з Аль-Каїдою.

28 квітня: Путін відмовляється від всіх домовленостей по СНО.

6 травня: Колишній президент СРСР Михайло Горбачов, який емігрував після заворушень в листопаді минулого року, на зустрічі з президентом Обамою в Білому домі заявляють, що російські й турецькі уряду таємно починають зближення з метою розділу Східної Європи між собою.

17 травня: Фінляндія, Японія та Ліван відкидають російські пропозиції про укладення пактів про ненапад.

21 травня: На Україну закінчено перерахунок голосів. Кличко оголошений переможцем приведений до присяги.

22 травня: Іран приєднується до ОДКБ.

10 липня: Позачергове засідання країн НАТО проходить в Брюсселі. НАТО приймає резолюцію з обіцянками захистити Україну від будь-якого російського нападу. Того ж дня ЄС приймає аналогічну резолюцію.

23 серпня: Росія і Туреччина підписують пакт про ненапад, цим наказується припинити втручання Туреччини в інтереси Росії на Україну.

25 серпня: Путін на тиждень затримує військовий наступ на Україну у відповідь на іранські загрози вийти з ОДКБ, якщо Росія нападе на Україну.

1 вересня: Росія нападає на Тузлу в Керченській протоці і Сарич та Севастополі. Бої незабаром починаються на сході України, вчиняється повномасштабне вторгнення на Україну.

3 вересня: НАТО і ЄС оголошують війну Росії. Третя світова війна вже почалася.

4 вересня: НАТО вторгається до Туреччини.

6 вересня: Пакистан, Іран і Ліван погоджуються допомогти НАТО та ЄС у боротьбі з Росією.

У підсумку Третя Світова війна забере життя 250 млн осіб і призведе до поразки Росії та її блоку. Світ буде відкинутий на століття назад. Те, що не сталося в 1917-м за слабкості Антанти, трапиться в 2016-му – Західний світ окупує Росію і встановить там демократію та цінності цивілізованого людства.

(В окремому розділі американські редактори Вікі коротко описують, що на боці Росії виступив Китай. З американських супутників великі міста Китаю були зруйновані, і Китай швидко вийшов з війни, зазнавши втрат в 150 млн осіб. Решта 100 млн убитих припали на Україну, Росію, Туреччину і країни колишнього СРСР. Ядерна зброя застосовано не було, основні бойові дії припали на знищення інфраструктури противника – міста, електростанції, ГЕС, порти, залізничні вузли і т.д.).

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s