Примітка

Як Сталін переміг корупцію


Як Сталін переміг корупцію

Сталін завжди славився пристрастю до чисток. І вони виходили у нього на славу …

Фото: Russian Look.

На заході НЕПу і після війни в країні панувала розруха. Чим із задоволенням користувалися нечисті на руку ділки. Але перемогти їх вдалося досить швидко …

Корупція – явище не сьогоднішнє. Процвітала вона і при соціалізмі. Але в СРСР з 30-х по початок 50-х років були періоди, коли робилося все необхідне, щоб її нейтралізувати. Звести корупцію нанівець, як і проституцію, не можна, але добитися того, щоб вона не грала вирішальну роль, можна! Саме це і дивно швидко зробив Сталін.

І грунтовно помиляється той, хто думає, що Сталін переміг корупцію тому, що «просто перестріляв» хабарників. Хоча б з тієї причини, що в самий розпал боротьби з післявоєнної корупцією (26 травня 1947 року) скасував смертну кару. Корупція була переможена системою заходів, які стосувалися всіх, незважаючи на зв’язку і положення в суспільстві. До відповідальності як співучасників залучали навіть родичів корупціонера, які знали, але нічого не зробили для виявлення злочинця. Більше того, під суд потрапляли всі, хто хоч краєм вуха чув, але промовчав, як хтось бере хабарі або займається іншим незаконним справою. Саме тому в ті роки була розкрита ціла серія злочинів у сфері дії міністерств, главків і підприємств.

Справа «нахлібників»

Після війни одним з найперших і гучних стало саме «Хлібна справа». І це не дивно, адже люди в ті роки за хліб готові були віддати останнє!

Почалося воно з того, що слідчі стали вивчати документи, згідно з якими протягом 1945 Раднарком виділяв хлібопекарської промисловості борошно, цукор, згущене молоко та інші продукти. І сищики вийшли на слід банди корупціонерів на чолі з начальником відділу постачання розподільної системи «Росглавхлеб» Михайлом Ісаєвим. Вони наживалися, виділяючи деяким трестам все дефіцити без затримки, а то і понад покладений. За що їх начальнички відкочували московському начальству за наступною схемою.

Виписували, наприклад, кондитерській фабриці тонну цукру. Але насправді відпускали лише 950 кг, залишаючи 50 кіло Ісаєву у вигляді відкату. Щоб покрити цю нестачу (та ще й нажитися), при виготовленні, припустимо, печива замість 1000 кг цукру у виробництво йшло 900. Різницю адже на смак не зрозумієш.

Крали продукти і безпосередньо, а потім недостачу списували на деяких невідомих бандитів, які нібито стягнули добро прямо з вагонів. За документами МВС, «злочинною групою Ісаєва з 14 квітня 1945 р. по 1946 включно було викрадено: цукру 1670 кг, борошна 8500 кг, сахарину 670 кг, вершкового масла 414 кг, джему і повидла 2605 кг і т. д. – всього на суму 1139230 крб. 18 коп. ».

Ісаєву і його головбуху Розенбаумові дали по 25 років, надовго в тюрму вирушили і їх співучасники. З повною конфіскацією майна – не тільки у корупціонерів, а й у їхніх рідних.

Справа «ткачів»

У ті роки спати не було на чому, сорочку зшити ні з чого. І держава з мізерних запасів почало виділяти білизняні тканини на спецодяг. Якими розпоряджався начальник відділу Московської міжобласний контори товариш Тавшунскій. Він організував справу так, що стало вистачати і на постільну білизну, і на сорочки, і навіть на сукні окремим післявоєнним красуням. Для цього він зв’язався з артіллю кравців. І колеса швейних машин закрутилися, випускаючи все в скороченому вигляді, та до того ж переважно невеликих розмірів. Мовляв, халати на охлялих за війну пролетарів і так зійдуться … Однак скільки ниточка ні вилася, а кінець її знайшли досить швидко. Ось як про це говорилося в спецотчете МВС: «Тавшунскій увійшов в злочинні зв’язки з рядом керівників промартілей Москви, отримуючи з них хабарі за те, що вони з його відома виготовляли спецодяг малих розмірів, створюючи за рахунок цього надлишки білизняний тканини, які потім збували своїм співучасникам … ».

Всього Тавшунскій з «колегами» розкрали тканини на 180 тисяч рублів. У ті часи – шалені гроші! Підсумок: всі шахраї отримали по заслугах так, що їхні родичі донині проклинають Сталіна.

Справа «музикантів»

Що б не говорили, але тоді країні хотілося пісень. І на початку 50-х почалася буквально полювання на пластинки. Цим відразу скористалися «музичні діячі» з Апрелівський заводу грамплатівок в особі завідувача виробництвом Дорошенко, начальника відділу збуту Миронова і завскладом Оськина. Завдяки їх «втручанню» частину пластинок стала пресуватиметься в напівкустарного порядку з краденого порошку. Згідно з документами МВС «злочинна група Дорошенко – Миронова – Оськина перетворила це державне виробництво в основному на свою особисту власність і почала використовувати його для виготовлення неврахованої продукції з наступною її реалізацією».

Корупційні «музичні зв’язку» з Москви швидко обплутали РРФСР, України, Білорусь і Прибалтику. Гроші за лівий товар валом валили в кишені «музикантів». Щоб довести їх злочини, були організовані спеціальні перевірки. Так, по шляху проходження потягів заново зважувалися контейнери і вагони з сировиною для виготовлення платівок; встановлювалися і актувати надлишки сировини; окремі вагони і контейнери розкривалися, і в них визначалося якість матеріалу. Всі корупціонери-«музиканти» були поставлені перед фактами і зізналися в скоєному.

PS З кого нічого не візьмеш?

Отже, щоб очистити життя від паразитів, по всій країні прокотилася хвиля «хлібних», «ткацьких», «винних», «музичних», «тютюнових» та інших справ. Адже Сталін прекрасно знав, що риба гниє з голови. Тому чистку почали саме з Москви. А вже за прикладом столиці і вся країна оголосила війну пристосованцям всіх мастей.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s