СПЕЦИФІЧНА ПОЛІТИЧНА БОРОТЬБА В УКРАЇНІ


На відміну від спортивних баталій, політична боротьба – значно складніший і драматичний процес. Однак не можна не помітити, що ті, хто сьогодні керує Україною, зробили все для того, щоб нинішня криза стала реальністю.

Україна переживає, мабуть, один з найбільш гострих етапів у своїй історії. Разом з тим ми повинні розуміти, що відмова від сумнозвісної «євроінтеграції», що дала поштовх протестним акціям, що стрясають країну, – це тільки привід.

Мабуть слід почати з того, що наше суспільство через 22 з гаком роки після появи незалежної української держави залишається глибоко розколотим.Межею розколу є різка поляризація за доходами та рівнем життя, по все зростаючому майнового розшарування. Правда, потрібно відзначити, що це протиріччя поки що не знайшло чітко вираженого класового характеру.

Зовнішнім, видимим всій Україні проявом цієї боротьби є практично безперервне протистояння політичних сил, що виражають інтереси різних угруповань кримінально-олігархічного капіталу. У соціально-класовому відношенні принципової відмінності між ними немає. Якщо чимось ці угруповання і відрізняються одна від іншої, то хіба що ступенем жадібності, агресивності та популізму.

Політичний колапс, свідками якого ми стали, був викликаний тим, що в 2012 р. під час виборів до ВР жодна з протиборчих сил не досяг своїх цілей. «Регіонали», що розраховували отримати конституційну більшість і одноосібно правити країною (про що самовпевнено заявляли перед виборами деякі особливо нестримані в словах представники ПР), до цих пір не можуть зібрати навіть просту більшість. Не отримала його і т. н. опозиція.

При цьому після виборів український парламент виявився практично недієздатним. Пленарні засідання то й справа зриваються, а якщо і проводяться, то в такій обстановці, яка не дозволяє нормально виконувати законотворчу роботу.

 

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s