ЯКЩО НА 19 ЛИСТОПАДА БАГАТО СНІГУ, ТО ЗИМА БУДЕ СНІЖНА


Листопад – місяць з найменшою кількістю сонячних днів, переходом до перших тривалих морозів, появою першого снігового покриву, замерзання річок та місяць, коли 19 числа відзначається День працівників гідрометеорологічної служби України.

Саме для 19 листопада існує народна прикмета: якщо в цей день випадає багато снігу, то вся зима буде сніжна. Ще одне  багате на прикмети свято Михайла, що відзначається 21 листопада. Вважається, що саме Михайло приїздить на білому коні, тобто, перший справжній сніг випадає 21 листопада. А статистика повідомляє, що середня дата появи снігового покриву – 10-17 листопада.

В Україні середня місячна температура повітря у листопаді становить 0+7 градусів, на Південному узбережжі Криму +8+10 тепла.

На більшій частині території України, крім півдня і південного заходу, здійснюється перехід середньої добової температури повітря через 0 градусів.

Абсолютний мінімум температури коливається від 20 до 33° морозу, в Криму, на півдні Одеської, Миколаївської та Херсонської областей він становив 14-21 градус морозу, на Південному узбережжі Криму 8-10° морозу.

Кліматичний рекорд тепла становить в Україні для листопада +19+28 градусів, у Чернівецькій області до 29°, на півдні Одещини, в Криму та на Закарпатті до 30° тепла.

Місячна кількість опадів складає в середньому 30-61 мм, в Карпатах, на Закарпатті та на пiвднi Криму до 62-142 мм.

Число днів з туманами у листопаді збільшується до 6-11, із сильним вітром до 1-8.

В другій половині місяця можливий початок замерзання річок.

У Києві найхолоднішим днем листопада за увесь період спостережень було 29 листопада 1915 року, коли спостерігалося 19, 4 градуса морозу, а найтеплішим – 1 листопада, коли температура повітря досягла +23, 2 градуса у 1926 році.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s