Трансадріатичний газопровід знизить залежність Європи від російського газу

Київ, 24 жовтня – АіФ Україна. Україна, Хорватія і Угорщина домовилися розширити існуючі трубопроводи, щоб створити коридор, по якому буде транспортуватися природний газ через три країни і підключитися до запланованого Трансадріатичного газопроводу (ТАГ) у Південній Європі. Про це повідомляє агентство Bloomberg.

За словами хорватського заступник міністра закордонних справ Йошка Клісовіч, «нова інфраструктура дозволить відправляти газ на східно-європейські ринки, і міністри країн готові підписати договір».

Хто хоче заробити на українській ГТС >>

За рахунок диверсифікації поставок газу коридор дозволить підвищити безпеку енергопостачань в регіоні і допомогти стримування залежності Європи від російського газу, після того, як через цінові розбіжності з Україною були зірвані поставки в Євросоюз.

Україні не дозволили підключитися до азербайджанського газопроводу >>

У Хорватії коридор повинен бути підключений до терміналу зрідженого природного газу на острові Крк, так само як і до Трансадріатичного газопроводу на півдні країни. ТАГ, спроектований норвезькою компанією Statoil ASA, німецької EON SE і швейцарської Axpo, буде направляти 10 млрд куб. м азербайджанського газу на рік до Італії з кордону Туреччини і ЄС, через Грецію і Албанію.

Проект може фінансуватися за рахунок коштів ЄС і зацікавлених компаній.

Джерело: РБК Україна