Колишня тюрма для розваг


Вимагають тюрму з музеєм і без розваг

№79, 22-10-2013

Пікет під стінами колишньої тюрми НКВС, що на вулиці Соборній, 16 у Рівному, який провели минулого тижня представники громадських організацій, перемістився у міськвиконком. Там зустрічалися керівництво міста, представники громадськості, власники й орендарі цього приміщення. Але чіткої відповіді, хто й коли виділить у ньому кімнату під музей, а також чи виселяться звідси кафе “Суренж” та більярдний зал — ніхто так і не почув.

Власники й орендарі колишньої тюрми ніяк не можуть домовитися між собою, хто з них має надати приміщення під кімнату-музей. Тому знову скаржилися на свою нелегку долю: мовляв, як стояло приміщення занедбане, то нікому не було потрібне, а тепер, коли вони його відремонтували, привернуло загальну увагу. Нагадали, що вже два роки не можуть добитися приватизації землі під будівлею, і запропонували збудувати нове приміщення під кімнату-музей — біля пам’ятника Климу Савуру. Але така пропозиція нікого не зацікавила.

Щодо більярдного залу та кафе, то більярд один з власників назвав “видом спорту”, а коли йому вказали, що під час занять цим “спортом” тут вживають алкоголь, пообіцяв припинити продаж спиртного.

Міський голова Володимир Хомко відкрито висловив припущення, що власники приміщення колишньої тюрми, може, дали хабар комусь із міських депутатів, сподіваючись, що про кімнату-музей назавжди “забудуть”. Проте він вважає, що це нічого не дасть і що жоден депутат не голосуватиме за продаж землі власникам колишньої тюрми, бо це питання набуло широкого розголосу. Відтак Володимир Хомко доручив керівництву міської організації “Просвіта” піти у колишню тюрму й надивитися підходяще для музею приміщення. На його облаштування пообіцяв передбачити кошти у міському бюджеті на 2014 рік. Та чітких термінів вирішення цього питання власникам колишньої тюрми вкотре не означив. Міський голова пояснює, що зробив це свідомо: міська влада вимагає від власників будівлі виселити орендарів приміщень під кафе та більярдний зал, тож їм потрібен для цього час. Але пообіцяв, що доки ці терміни власники самі не назвуть, під колишньою тюрмою по черзі стоятимуть з пікетом представники дев’яти громадських організацій. Володимир Хомко також додав, звертаючись до власників будівлі:

— Законних шляхів впливу на вас нема. Але ж знайдіть вихід із цієї ситуації, інакше не зможете нормально працювати. Було б добре, якби невдовзі ви повідомили по телебаченню, що вже знайшли приміщення під кімнату-музей.

Мирослава ШЕРШЕНЬ.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s