Близько 32 млрд гривень українці щороку витрачають на ліки


Щороку українці віддають за ліки 32 млрд грн особистих грошей – це 90 % витрат на них в цілому по країні, повідомив президент Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів Віктор Сердюк.

Він зазначив, що недофінансування залишається найбільшою проблемою сфери охорони здоров’я, але головним його компонентом є відсутність нормального механізму відшкодування коштів на лікування громадян, передає Тиждень.

“Нас вже привчили до того, що ми приходимо в лікарню не тільки зі своїми медикаментами, а й з витратними матеріалами, бинтами, крапельницями тощо, бо наперед знаємо, що коли не приніс самі, то більше їх взяти не звідки”, – зазначив Сердюк, додавши, що більшість громадян не задоволені вартістю препаратів, їх недоступністю.

“Щороку українці віддають за ліки 32 млрд грн особистих грошей – це 90 % витрат на них в цілому по країні. Держава, у свою чергу, закуповує їх лише на 4 млрд грн. Таку політику можна охарактеризувати простим поняттям “пасивна евтаназія” (метод “порожній шприц”) на відміну від активної евтаназії (“повний шприц”), коли застосовуються смертельні ін’єкції. Тобто, переважна частина наших співвітчизників просто не може лікуватися”, – зазначив Сердюк.

Він підкреслив, що у більшості країн світу є схема компенсації коштів. “Принцип простий: лікування громадянина не повинно призводити до його зубожіння. Пацієнт звертається до медика, той виписує рецепт, з яким хворий йде в аптеку, де або безкоштовно, або за 20-30 % вартості – залежно від хвороби – отримує препарати. Аптека, у свою чергу, отримує від Державного казначейства відшкодування. Такий принцип діє у Великобританії, Швеції та інших країнах”, – підсумував Сердюк.

Раніше журнал Корреспондент писав, що держава щорічно виділяє мільярди гривень на ліки для важкохворих українців. Однак у кабінетах лікарів безкоштовні медикаменти конвертуються назад в готівку, вирушаючи в кишені білих халатів.

Журнал зазначав, що щорічно держбюджет виділяє на безкоштовні ліки для співвітчизників, які страждають важкими захворюваннями, значні суми. Приміром, на дорослих онкохворих у 2013 році виділено 230 млн грн., на дітей – 216 млн. На ВІЛ-інфікованих ще більше- 305,5 млн. на хворих туберкульозом – 175,8 млн. і, нарешті, на хворих на гемофілію – 63,6 млн грн.

Експерти впевнені, що лікарі навмисно мовчать про безкоштовні препарати, а у відкритих джерелах інформації про це не існує. Кращого ґрунту для масових зловживань не придумати, резюмують вони.

За матерiалами: Тиждень

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s