У Гданську встановили пам”ятник червоноармійцю-ґвалтівнику


 

 

 

На алеї Перемоги у Гданську (Польща) встановили бетонний пам’ятник – солдат у шоломі з червоноармійською зіркою збирається ґвалтувати жінку в цивільному.

 

Про це повідомило Trojmiasto.pl.

 

Персонажі скульптури мають натуральні розміри. Однією рукою ґвалтівник тримає свою жертву за волосся, іншою – пістолет, яким погрожує жінці.

 

Виготовлений у стилі “соціалістичного реалізму” монумент установив (без дозволу міської влади) студент місцевої Академії мистецтв Єжи-Богдан Шумчик.

 

Скульптор назвав свій твір “Komm Frau”, що німецькою означає “Пішли, жінко”. Як стверджує видання, цими словами радянські солдати зверталися до жінок, яких хотіли зґвалтувати . Очевидно, йдеться про радянський наступ у Східній Прусії [нині Калінінградська область РФ і північна Польща – ІП].

 

Фото: trojmiasto.pl

 

Скульптор встановив свою роботу на постаменті соціалістичного пам’ятника визволителям Гданська – танку Т-34.

 

На таких танках узимку 1945 року війська Другого Білоруського фронту Червоної армії разом із польськими союзниками вели бої з німцями за Данциґ-Гданськ, який після війни увійшов до складу соціалістичної Польщі.

 

Зірка і погони

 

Встановлену в часи Польської Народної республіки “тридцятьчетвірку” регулярно розмальовували і обписували антикомуністичними гаслами. Але “контр-скульптуру” розмістили біля танку вперше, повідомляє видання.

 

“Скульптура присвячена історичній правді, – зазначив автор пам’ятника. – Йдеться про долю жінки під час війни”.

 

За словами Шумчика, він “не є русофобом” і не цікавиться політикою, тільки мистецтвом.

 

“Хотів показати цим твором, що досі є люди, які знають і пам’ятають історію, – сказав він. – Знаю, що скульптура вульгарна  і може бути сприйнята погано, але такою є історія”.

 

 

Скульптура виготовлена і встановлена коштом автора. Шумчик зізнався, що планував поставити її – теж без офіційного дозволу – біля Бранденбурзьких воріт у Берліні, але не мав коштів на перевезення.

 

Скульптура не простояла й доби. Вранці про її появу міській поліції повідомила “обурена характером монументу” мешканка Гданська. Міська влада прибрала бетонного гвалтівника і його жертву.

 

Нагадаємо, в червні 2011 року у столиці Болгарі Софії невідомі розмалювали пам’ятник бійцям Третього Українського фронту, зобразивши їх у вигляді персонажів західної мас-культури.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s