Білоруси теж хочуть в ЄСУ той час як команда президента України всерйоз взялася за проєвропейський курс і націлилася на підписання угоди про асоціацію з Євросоюзом, Олександр Лукашенко послідовно веде Білорусь в ще більш щільне інтеграційне об’єднання з Росією. Адже геополітичні погляди білорусів і українців приблизно однакові.

Цікаві дані днями надали білоруські та українські соціологи. Виявляється, геополітичні устремління білорусів і українців на даний момент неймовірно близькі.

Дані щодо Білорусі представив Незалежний інститут соціально-економічних і політичних досліджень (НІСЕПД, Вільнюс), по Україні – Київський міжнародний інститут соціології. Відповідаючи на запитання «Якби довелося вибирати між об’єднанням з Росією і вступом до Європейського Союзу, що б Ви обрали?», 35,6% білорусів віддали перевагу Росії, 42,4% – Євросоюзу. Це засвідчило деяке похолодання білорусів щодо Росії в останні місяці, що, втім, не призвело до автоматичного збільшення проєвропейських настроїв.

У свою чергу Митний союз вибрали 35% українців, Євросоюз – 40,5%, відповідаючи на запитання «Якби у найближчі тижні проходив референдум про те, куди вступати Україні – в Європейський союз чи Митний союз з Росією, Білоруссю і Казахстаном, як би проголосували ».

Звичайно, між формулюваннями і справжнім станом справ (Білорусь вже в Митному союзі) є важливе відмінність, але в цілому відповіді відображають розподіл прихильників східного і західного векторів у двох країнах. І воно, як ми бачимо, практично ідентично.

При цьому формулювання «об’єднання з Росією» із запитання НІСЕПД не повинна вводити в оману. Це не кількість білорусів, які хочуть, щоб Білорусь втратила суверенітет і стала частиною Росії. Як свідчить недавнє дослідження з геополітичних перевагам білорусів, проведене BISS, входження Білорусі до складу Росії на правах автономії підтримують лише 2,7% респондентів.

Серед прихильників східного вектора під інтеграцією з Росією 49,3% білорусів розуміють існування зони вільної торгівлі, а 30,4% виступають за єдиний економічний простір без політичного об’єднання.

А от динаміка геополітичних устремлінь білорусів і українців за останні два роки, на основі даних Центру Разумкова («Яким інтеграційнім безпосередньо має йти Україна?”), Опитувань НІСЕПД і недавнього опитування Київського міжнародного інституту соціології.

Як бачимо, кількість прихильників західного вектора в Білорусі та Україні за останні два роки змінювалося відносно слабко. У той же час недавнє зменшення прихильників інтеграції з Росією серед білорусів і збільшення таких серед українського населення забезпечило ситуацію, при якій геополітичні настрої мешканців двох країн стали практично ідентичними.

Читать полностью: http://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=en&rurl=translate.google.com&tl=uk&u=http://naviny.by/rubrics/politic/2013/10/08/ic_articles_112_183258/&usg=ALkJrhg-T_Bd7EiZAYDxmxLTbreZOqO4cg

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s