За ЄС скажемо щире спасибі Путіну


“Владімір Путін заслуговує найвищої нагороди України. За останні кілька місяців, він зробив для європейської інтеграції України більше, ніж будь-хто з українських політиків за останні 20 років. Він зупинив безцільний дрейф країни, консолідував її еліту, дав поштовх для руху на захід та мобілізував європейських політиків. Ніколи раніше Україна не була настільки близькою до підписання угод про асоціацію та вільну торгівлю із Європейським Союзом,”  пише пише британський журнал Economist. .

Він зупинив безцільний дрейф країни, консолідував її еліту, дав поштовх для руху на захід та мобілізував європейських політиків

Economist про роль Путіна в євроінтеграції України

Не можна сказати, що розрахунки кремлівських стратегів були таким вже й хибними. Непопулярний в Україні та за її межами президент Янукович, ув’язнена лідер опозиції Юлія Тимошенко, економічні інтереси українських олігархів у самій Росії… Однак усе чомусь пішло не в тому напрямку.

Досі роз’єднана і розсварена українська еліта підтримала свого президента. Опозиція погодилася підтримати його законодавчі ініціативи і прийняти закони, яких вимагає ЄС як передумову до підписання угоди, включно із реформою правоохоронної системи, веде далі Economist.

Звичайно, президент Янукович аж ніяк не став апологетом європейських цінностей та справедливості у політиці. Але і його інтереси лежать в Європі.

“Як і більшість представників політичного класу в Україні, Янукович керується короткотерміновими інтересами і більше переймається безпекою свого правління та своїх статків, ніж майбутнім країни загалом. Однак все це не применшує його бажання підписати угоду про асоціацію з Європою,” – робить висновок британське видання.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s