Польша дозволила працювати українцям без віз


Незважаючи на високі показники безробіття у Польщі в 2012 році, працевлаштування тут можуть знайти навіть на 20% більше українців, ніж в минулому. Така ситуація пояснюється не тільки низьким рівнем заробітної плати, яка виплачується громадянам України, але також можливістю працевлаштування їх без дозволу та бюрократичної тяганини.

За інформацією міністерства праці і соціальної політики Польщі за період січень-травень 2012 року, районні управління праці зареєстрували 139 972 заяв юридичних і фізичних осіб про намір працевлаштувати іноземців з країн, які не є членами Євросоюзу (131 443 заяв стосується власне громадян України).

Конкурентність працівників з України збільшується також у зв’язку зі спрощенням процедури їх працевлаштування у Польщі та відсутністю додаткових витрат пов’язаних з отриманням необхідних дозволів.

Відповідно до польського законодавства без дозволу на працевлаштування можуть працювати такі категорії громадян України, як: особи, які проводять семінари, проходять стажування в польських фірмах, виконують функції радників, або інші пов’язані з реалізацією проектів фінансованих з бюджету Євросоюзу. Не мусять отримувати дозвіл на працевлаштування також вчителі іноземних мов, які працюють в дитячих садках, школах та інших освітніх установах.

Без дозволу можуть здійснювати свою професійну діяльність постійні кореспонденти засобів масової інформації, які отримали акредитацію міністерства закордонних справ Польщі. І це далеко не вичерпний список осіб, які можуть вільно працевлаштуватися у західного сусіда України.

Незважаючи на характер роботи, яку виконуватимуть в Польщі громадяни України, не мусять також отримувати дозвіл на працевлаштування українці, які працюватимуть не довше 6 місяців упродовж року. Польська фірма, яка хоче працевлаштувати сезонного працівника з України, повинна лише повідомити про це відповідний районний відділ праці.

Можливість заробити на кишенькові витрати мають також студенти з України, які навчаються в польських вишах – для них законодавчо передбачений тримісячний термін праці в Польщі без відповідного дозволу (впродовж канікул – в червні-серпні).

Незважаючи на досить ліберальний підхід польського законодавства до працевлаштування українців, останні повинні пам’ятати про те, що відсутність потреби отримання дозволу на працевлаштування не звільняє від візового обов’язку, а відповідну працю можна виконувати виключно на території Польщі. Про це повідомляє портал UBR.ua.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s