Місто російської слави, відійде до України – раз і назавжди.


«Через п’ять років Новоросійськ стане головним, самим сучасним військово-морським портом Півдня Росії, порівнянним з Норфолком і Йокосуки», – стверджують автори документального фільму про будівництво Новоросійської військово-морської бази для телеканалу «Наука 2.0».

Не випадково автори фільму порівнюють НВМБ з двома найбільшими військово-морськими портами світу, оскільки за деякими параметрами будується база буде навіть перевершувати їх. «Площа акваторії тут сама велика – понад 100 квадратних кілометрів. За глибиною біля причалів ми не поступаємося японцям і американцям – це 12 метрів, а в акваторії самої бухти глибини досягають 50 метрів. Тут безпечно на рейді можуть стояти одночасно близько 200 великих суден », – йдеться у документальній стрічці.

Втім, робиться одна істотна обмовка. Цемесская бухта – єдина велика бухта, яка залишилася у Російської Федерації на Чорному морі після розпаду СРСР, і «звичайно, вона не дуже пристосована, але інший сьогодні у Росії немає». Дійсно, при проектуванні бази враховувалися найсильніші норд-ости Новоросійська і наші шторму.

У фільмі досить детально розповідається про хід будівництва НВМБ в рамках реалізації федеральної цільової програми «Створення системи базування Чорноморського флоту на території Російської Федерації в 2005-2020 роках». Всі роботи ведуться згідно із затвердженими графіками. Бригади ГУССТ-4 Спецстроя Росії трудяться цілодобово, незважаючи на погоду. Застосовуються унікальні технології при зведенні гідротехнічних споруд. Задіяні машини та агрегати вітчизняного та німецького виробництва, а також робототехніка. Загороджувальний мовляв НВМБ повинен витримувати удари 5-метрових хвиль, встояти при 9-бальному землетрусі, пропускати 40-тонну бронетехніку.

До 2014 року морська складова пункту базування сил флоту буде завершена. А взагалі через п’ять років Новоросійськ має прийняти «100 титанів» ЧФ. «Через 5 років акваторія Новоросійська і Цемесская бухта стануть головними не тільки торговими, а й військово-морськими воротами Півдня Росії», – знову нагадують в кінці фільму його творці.

Аналітики, насамперед зарубіжні, вважають, що в Росії починають готувати суспільну думку до зміни головної бази Чорноморського флоту з Севастополя на Новоросійськ. Адже як би там не було, а росіянам сьогодні неможливо змиритися з тим, що Севастополь, місто російської слави, може відійти до України – раз і назавжди.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s