Галерея

У 2014 році прожитковий мінімум зросте приблизно на 150 гривень


imagesРегіонал Олександр Стоян сказав нам, що наступного року планується збільшення мінімальної зарплати до 1 тисячі 500 гривень.

Підвищувати соцстандарти в наступному році влада збирається два рази, але ненабагато – прожитковий мінімум зросте приблизно на 150 гривень – про це стало відомо з проекту бюджету-2014. Опозиція каже, що це всього лише компенсація інфляції, і розраховувати на помітне підвищення зарплат бюджетникам не варто, а влада каже, що “мінімалка” може вирости до півтора тисяч гривень, а то й більше, передають ” Вести “.

Соціальні стандарти збираються підвищувати двічі в наступному році – 1 липня і 1 жовтня. А в першій половині року будуть діяти стандарти, які підвищують з 1 грудня цього року. Загалом підвищення мінімальних зарплат (від яких буде танцювати збільшення окладів бюджетників) і пенсій у майбутньому році складе близько 12% з нинішнього рівня. Правда, Верховна рада повернула бюджет на доопрацювання, але навряд чи, на думку експертів, будуть змінені саме ці параметри бюджету.

Крім того, у проекті бюджету-2014 передбачено збільшення державної допомоги на дітей-сиріт, грошової допомоги прийомним батькам та виконання інших, вже озвучених президентом соціальних ініціатив.

В опозиції критично ставляться до даних бюджетним пропозиціям. Екс-заступник міністра соцполітики, УДАРовец Павло Розенко говорить, що бюджетники при таких розкладах можуть розраховувати на підвищення від сили в 150-300 гривень.

“Підвищення прожиткового мінімуму, починаючи аж з липня, можна пояснити: в уряду немає грошей, воно буде накопичувати гроші ближче до кінця року, тобто ближче до виборів. Індексація зарплат бюджетників складе, в залежності від категорії, 150-300 гривень, що, звичайно , суттєво не вплине на добробут, так як майже всі з’їсть інфляція “, – говорить Розенко.

Регіонал Олександр Стоян сказав нам, що наступного року планується збільшення мінімальної зарплати до 1 тисячі 500 гривень. “Додаткові гроші можуть з’явитися за рахунок приватизації. Ще планується збільшення надходжень за рахунок нових податків”, – сказав Стоян.

Крім того, як ми вже писали, значні надходження може дати закон про трансферному ціноутворенні (який перекриває шляхи мінімізації податків через офшори для великого бізнесу). Додаткові надходження від нього в бюджетних планах поки не враховуються.

Глава Українського аналітичного центру Олександр Охріменко каже, що підвищення зарплат і пенсій перевищує заплановану в проекті бюджету інфляцію (8,3%): “Підвищення мінімалки за рік, починаючи з грудня, – близько 12%. Ситуацію, коли підвищення відкладають на другу половину року , можна пояснити тим, що в першому – підприємства платять податки, вони накопичуються, і в другій – їх кидають на зарплати. Також люди часто роблять закупівлі в кінці року, коли в магазинах – знижки. І гроші з’їдає торгівля. Це робиться, щоб не розкручувати інфляцію “.

Advertisements

One response to “У 2014 році прожитковий мінімум зросте приблизно на 150 гривень

  1. будь ласка, ви можете переглянути моєму блозі: http:wp.me/3W0nh

    Подобається

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s