У 2014 році прожитковий мінімум зросте приблизно на 150 гривень


imagesРегіонал Олександр Стоян сказав нам, що наступного року планується збільшення мінімальної зарплати до 1 тисячі 500 гривень.

Підвищувати соцстандарти в наступному році влада збирається два рази, але ненабагато – прожитковий мінімум зросте приблизно на 150 гривень – про це стало відомо з проекту бюджету-2014. Опозиція каже, що це всього лише компенсація інфляції, і розраховувати на помітне підвищення зарплат бюджетникам не варто, а влада каже, що “мінімалка” може вирости до півтора тисяч гривень, а то й більше, передають ” Вести “.

Соціальні стандарти збираються підвищувати двічі в наступному році – 1 липня і 1 жовтня. А в першій половині року будуть діяти стандарти, які підвищують з 1 грудня цього року. Загалом підвищення мінімальних зарплат (від яких буде танцювати збільшення окладів бюджетників) і пенсій у майбутньому році складе близько 12% з нинішнього рівня. Правда, Верховна рада повернула бюджет на доопрацювання, але навряд чи, на думку експертів, будуть змінені саме ці параметри бюджету.

Крім того, у проекті бюджету-2014 передбачено збільшення державної допомоги на дітей-сиріт, грошової допомоги прийомним батькам та виконання інших, вже озвучених президентом соціальних ініціатив.

В опозиції критично ставляться до даних бюджетним пропозиціям. Екс-заступник міністра соцполітики, УДАРовец Павло Розенко говорить, що бюджетники при таких розкладах можуть розраховувати на підвищення від сили в 150-300 гривень.

“Підвищення прожиткового мінімуму, починаючи аж з липня, можна пояснити: в уряду немає грошей, воно буде накопичувати гроші ближче до кінця року, тобто ближче до виборів. Індексація зарплат бюджетників складе, в залежності від категорії, 150-300 гривень, що, звичайно , суттєво не вплине на добробут, так як майже всі з’їсть інфляція “, – говорить Розенко.

Регіонал Олександр Стоян сказав нам, що наступного року планується збільшення мінімальної зарплати до 1 тисячі 500 гривень. “Додаткові гроші можуть з’явитися за рахунок приватизації. Ще планується збільшення надходжень за рахунок нових податків”, – сказав Стоян.

Крім того, як ми вже писали, значні надходження може дати закон про трансферному ціноутворенні (який перекриває шляхи мінімізації податків через офшори для великого бізнесу). Додаткові надходження від нього в бюджетних планах поки не враховуються.

Глава Українського аналітичного центру Олександр Охріменко каже, що підвищення зарплат і пенсій перевищує заплановану в проекті бюджету інфляцію (8,3%): “Підвищення мінімалки за рік, починаючи з грудня, – близько 12%. Ситуацію, коли підвищення відкладають на другу половину року , можна пояснити тим, що в першому – підприємства платять податки, вони накопичуються, і в другій – їх кидають на зарплати. Також люди часто роблять закупівлі в кінці року, коли в магазинах – знижки. І гроші з’їдає торгівля. Це робиться, щоб не розкручувати інфляцію “.

Advertisements

About "АлМаС"

АлМаС
Галерея | Опубліковано у Аналитика, Гроші, Новости, Україна, правда | Теґи: , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

1 коментар до У 2014 році прожитковий мінімум зросте приблизно на 150 гривень

  1. victorechefu коментує:

    будь ласка, ви можете переглянути моєму блозі: http:wp.me/3W0nh

    Подобається

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s