А вампіри все таки існували


Археологи знову знайшли скелети вампірівВампіри. Вигадані персонажі легенд та страшних розповідей чи справжні істоти, які п’ють людську кров? Втілення народних уявлень про нечисту силу чи звичайні люди, які існують просто серед нас? Міф чи усе-таки…реальність? Сьогодні більшість науковців розглядають їх лише як казкових істот, допускаючи можливість їх існування тільки у фольклорі. Проте випадків, коли внаслідок розкопок стародавніх поховань знаходяться останки, ймовірно, справжнісіньких вампірів, все більшає. Зокрема, у Польщі нещодавно було розкопано 5 скелетів, особливість поховання яких свідчить про їхню приналежність до загадкових кровопивць.


Археологічні дослідження проводилися у містечку Глівіце, що на південному заході Польщі. Всього археологами було виявлено 42 поховання, датованих орієнтовно VII – VIII століттями. П’ять із них, на думку групи дослідників, належать саме вампірам: вони привернули увагу поляків тим, що черепна коробка була відділена від скелета і поміщена між ногами. Решта скелетів були поховані традиційно. Відповідно до давніх переказів, цей спосіб поховання є вельми характерний і найбільш поширений серед інших методів закопування вампірів. Фахівці засвідчують, що таке практикувалося у слов’янських країнах на початку запровадження християнства, коли язичницькі вірування ще панували серед широких мас. Закопуючи вампіра, люди вірили, що якщо він встане з могили, то не зможе віднайти свою голову і,таким чином, повернутися до життя.

Цей випадок далеко не перший у справі знаходження скелетів, похованих досить-таки дивним способом.  Наприклад, минулого року у дворі монастиря в місті Велико Тарново, Болгарія, команда археологів під керівництвом Миколи Овчарова виявила скелет із залізним прутом у грудній клітці. Руки у скелета, який, як згодом було встановлено, належав тридцятирічному чоловіку, були зв’язані, а сам він був прибитий за допомогою чотирьох залізних скоб до землі. Могила ж мерця зверху була облита гарячою смолою. Навіть на такі ритуали місцеві жителі були здатні, щоб не дати вампірові другого шансу зв’явитися серед людей; саме у Болгарії знайдено найбільше ймовірних поховань вампірів, кількість яких наближається до 100.

За народними повір’ями, ховаючи вампіра, потрібно також покласти його на перехресті, ніби обдуривши, оскільки тоді він заблукає і не зможе знайти дорогу додому. Інколи навіть клали мерцям у рот часник, а на труну – важкий камінь, щоб назавжди позбавити рідне місто від нечистої сили, але такі способи поховань поки що не були виявлені.

Advertisements

2 responses to “А вампіри все таки існували

  1. клас

    Подобається

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s